Благодійний фонд баптистів розпочав нову програму під назвою «Підвищення майбутнього потенціалу цивільних організацій Західної України» для проведення навчальних та шкільних візитів на Закарпатті. У тендері, що фінансувався Фондом Вишеград, Любов Сервіс співпрацює з організацією допомоги LifeAid та зі словацькими, польськими та українськими НУО.У рамках проекту угорські фахівці з 18 по 21 березня 2019 р. На Закарпатті провели презентації  де були присутнi Великодоброньска служба пiдтримки сiм"iУжгородська гiмназiя Другета,голландський Small Miracles,Закарпатський благодiйний фонд Другий шанс,Sas-Fészek фонд,ромська реформатська мiсiя Tiszaágtelek,В.Добронський реформатський дитячий будинок i представники закарпатського наркодиспансеру.

Dávid Gál, виконавчий директор баптистської благодійної служби, нагадав про двадцять чотири роки роботи організації як можливий термін, і говорив про весь досвід, зібраний в минулому спiвробiтниками та лiдерами грамадських суспiльств однією з найбільших угорських організацій з надання допомоги нужденним .. Він нагадав про "героїчну епоху", про небезпечні місії і  ретельну організацію роботи.

Співробітниця Fellegi Kató у своїй презентації присвятила себе питанням психічного здоров'я, оскільки ця тема досить нехтується і потребує розвитку в Західній Україні та Закарпатті порівняно з європейськими вимірами. Досвід угорської організації допомоги накопичився в минулі роки, частково через медичні місії у закарпатських ромських поселеннях з американськими волонтерами, і вони стали громадським надбанням.

Рената Toszeczky звернула увагу на гостру проблему: на жаль, у деяких великих містах Західної Європи, є значний досвід, що дівчата з Угорщини та України або з ромського походження продають свої тіла на вулиці. Однією з найуспішніших дій служби баптистської любові є боротьба з торгівлею людьми: методику уважно стежили студенти.

Д-р Марсел Мілетикс, директор Комунального фронту Товариства допомоги, навряд чи е фахівец в Угорщині, який може більше розповісти про проблеми бездомності. Він говорив про це і про боротьбу з залежностями, які не залишалися зі своїми запитаннями.


Чи є майбутній учасник?

Деталь від Marcell Miletics:

- Ми не можемо стримувати молодих людей від того, щоб спробувати наркотики, якщо вони цікаві. Те, що ми можемо дати їм, є боєприпаси, - сказав експерт. - Викладачі зобов'язані знати ситуацію і проблеми, пов'язані з вживанням наркотиків, оскільки вони можуть говорити тільки чесно з потрібними їм знаннями. Існує ймовірність того, що цікавість, яка присутня в молодих людей, розпадеться. Взаємовідносини довіри між батьками, вихователем і дітьми мають важливе значення для того, щоб зробити співпрацю ефективною.

На думку Marcell Miletics, це співробітництво є основою нашого шансу захистити молодь від впливу наркотиків, знищивши їхні життя.

"Сучасним асистентом навчання може бути рішення", продовжив він. - Будьте молодими, щоб допомогти своїм одноліткам, оскільки вони можуть стати дуже ефективними в профілактиці та втручанні. Підготовка сучасних помічників додає додаткових знань, розвиваючи особистість. Молода людина подібного віку може справді представляти те, що батьки і вчитель могли б сказати марно. Сучасна підготовка допомоги може бути побудована на дуже хорошій темі, добре розповсюджена тематика та налагоджена хороша співпраця: це відмінний ресурс.

Говорячи про наркотики - це сама профілактика наркотиків: не варто залишати молодь. Для захисту молодих людей, які живуть у глибокій бідності, рішення є складним: необхідні освіта, навчання, робоче місце, достатній дохід, дозвілля. Якщо нічого робити, якщо очікувань мало, це може бути причиною наркоманії. Але це також може бути підставою очікувати занадто багато, сказав  Marcell Miletics .

Аудиторія запитала: Які ознаки пристрасті?

- Нові друзі, тому що старі зникають. Кулон дуже характерний тим, що не в змозі тримати час, затримується, не ходить в школу, стає менш важливим для нього все, що раніше тримав, багато спить, ночі перетворюються на день. Поведінка змінюється, тому що вживання наркотиків інтегрується в особистість. Таку молоду людину часто змушують брехати і красти, не в змозі пояснити свій час. Тоді з'являються специфічні ознаки, різні засоби вживання наркотиків, але багато батьків до цих пір не реагують, тому що вважають, що подібні речі не можуть відбутися в його сім'ї, це неможливо. Але е.

Сьогодні дуже важко бути батьком, оскільки для молодих людей існує багато небезпек, найбільшим з яких є наркотик.

- Симптоми абстиненції можуть бути ліквідовані протягом декількох тижнів в умовах лікарні. Але психологічна залежність інша, вона повинна бути реабілітаційною. А як щодо реабілітації? Це особливий виклик. Ми можемо допомогти молодим людям, коли ми дізнаємося про них, організовуючи програму у відкритому і беззахисному середовищі, що приносить радість, що дає альтернативу та шанс проти кола, що тягнеться вниз.

Фахівець також згадував приклади в Швеції та Угорщині.

- Він був колегою, уродженою угорцями, який, перш ніж він подякував молодому чоловікові, який пішов з дитячого будинку, сказав: «Ось папір, запишіть ті, на що ви можете розраховувати, з якими ваші стосунки позитивні». Від полярної приправи до бабусі багато людей потрапило на папір. Потім помічник подзвонив цим людям і попросив співпрацювати, тому що підтримка може мати величезну силу. Бездомний, бездомний наркоман, з безліччю знайомих у ніч Пешт, жив у садибі, де я працював. Він був відомою фігурою, але він втратив свій будинок через наркотик. Я написав її друзям, на яких вона могла розраховувати, і на папері з'явилося більше двохсот імен, у тому числі і голова Арт-холу. Я подзвонив директору і організував зустріч. Бездомні також прийшли, щоб побачити багатьох людей, які були присутні в його інтересах, побачивши, наскільки вони люблять його і перебувають там з ним. Вона відразу ж отримала роботу, заробив гроші, і за три місяці знову повернулася додому.

Більшість споживачів наркотиків є чутливими та вразливими. Важливо мати можливість працювати з ними особисто. Тому, що кожна людина розраховує, і якщо ми можемо тільки захистити одну людину, то варто зусиль.

 

Через Visegrád Fund Баптисикая гуманитарная миссия работает вместе с украинскими польськими и словацкими партнерами.Участники упомянутой программы через международных специалистов получают навыки.Наша цель- повысить в местных гражданских обществах знания в работе с молодежью в управлении проэктом по прфилактике наркомании и борьбы с торговлей людей.В прогамме принимают участие украинские гражданские общества и учебные заведения. Цель программы повысить между участниками контакт и совмесное сотрудничество. Обсуждение происходило в Будапешском центре баптиской гуманитарной миссии 18 февраля 2019 года. Партнеры и участники программы обсудили мероприятия и этап реализации программы.